خدمات رنگ پودری استاتیک

07 اردیبهشت 1397

خدمات رنگ پودری استاتیک

گذر زمان تحولات عظیمی را در صنایع مختلف ایجاد می کند. و برخی به صورت کلی دگرگون شده و شیوه ی جدیدی جای آن ها را می گیرد. اگر به صورت قطعی نگوییم در تمام مراحل تولید صنایع بزرگ و کوچک امروزی بدون شک یکی از مراحل عبارت خواهد بود از قسمت رنگ کاری محصول نهایی، این موضوع خود باعث می شود تا همواه صنعت رنگ تحولات عظیمی را تجربه کند. موضوعی که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم خدمات رنگ پودری استاتیک خواهد بود.

خدمات رنگ پودری استاتیک

هماهنگی علم و صنعت و سعی و تلاش همیشگی سرمایداران حوزه ی صنعت برای افزایش کیفیت کار در کنار افزودن بر کیفیت نهایی موجب شده است تا همواره در تمام مراحل خط تولید شاهد بروز اختراعات و شیوه هایی جدیدی باشیم. شیوه هایی که نه تنها از کیفیت کار نمی کاهند بلکه با کاستن از هزینه های جاری به رشد و توسعه صنایع کمک فراوانی می نمایند.

همانگونه که بیان شد از جمله ی مهمترین مراحل در خط تولید یک مجموعه عبارت است قسمت رنگ کاری محصولات که با توجه به نقش این مرحله در شکل نهایی کار از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و بسیار حائز اهمیت است. این موضوع باعث شده است تا در طول تاریخ راه و روش های گوناگونی برای اجرای با کیفیت رنگ بر روی قطعات به کار گرفته شود و همواره شاهد دگرگونی در این قسمت بوده ایم.

این اهمیت خود موجب پیشرفت فراوانی در صنعت رنگ  شده است و علاوه بر شیوه های رنگ  آمیزی انواع مختلفی از رنگ ها نیز به وجود آمده اند. رنگ هایی که در مقایسه با انواع مختلف قبلی خود از کیفیت بالاتری برخوردار بوده اند.

خدمات رنگ پودری استاتیک
خدمات رنگ پودری استاتیک

از جمله ی رنگ هایی که امروزه در اکثر صنایع مهم و به روز مورد استفاده قرار می گیرد رنگ پودری استاتیک است. این نوع از رنگ به بیان ساده از ذرات رنگ به همراه ریزین ها تشکیل می گردد. و جهت پاشش آن بر روی قطعات مورد نظر از نیروی مغناطیست بهره برده می شود.

این مطلب را نیز بخوانید :

خدمات رنگ پودری

 

در واقع خدمات رنگ پودری استاتیک به این شکل است که ابتدا قطعات مختلف به صورت تمام اتوماتیک شسته می شوند تا ضایعات موجود بر روی سطح قطعات از میان برود سپس این قطعات در کوره های مخصوصی به صورت کامل از ذرات آب خشک می شوند. بعد از آن وارد مرحله ی رنگ کاری می شوند که در این مرحله قطعات به صورت آویزان در داخل خط رنگ  حرک می کنند و ربات های پاشش رنگ به صورت هوشمند تمام جوانب قطعات را رنگ امیزی می نمایند. در این قسمت ذرات رنگ پودری تنها به بدنه مورد می چسبند و برای تثبت یک مرحله ی دیگر نیز نیاز می باشد.بعد از این مرحله قطعات وارد کوره ی پخت رنگ می شوند که در آن ذرات رنگ و ریزین پخته شده و سطح صاف و یک دستی را به وجود می آورند.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *