خدمات رنگ کوره ای

04 اردیبهشت 1397

بهترین خدمات رنگ کوره ای

خدمات رنگ کوره ای نام دیگر خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک می باشد که در میان صنعتگران این عرصه مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله دلایل این نام گذاری را می توان  مرحله ی پخت رنگ در سری مراحل رنگ کاری پودری نامید. استفاده از کوره برای تثبیت رنگ پودری بر روی قطعه ی مورد نظر از مهمترین مراحل رنگ پودری به شمار می رود و هماره به نوع و مکانیزم کوره ها توجه ویژه ای می شود. آنچه در این مطلب قصد بررسی آن را داریم بهترین خدمات رنگ کوره ای می باشد.

بهترین خدمات رنگ کوره ای در تهران

امروزه با سرعت پیشرفت صنایع در قسمت های مختلف، شرکت های ارائه دهنده ی خدمات نیز گسترش یافته و در صدد پاسخگویی به نیاز های شرکت های بزرگ اقدام می کنند. در این میان برخی از شرکت ها با بهره گیری از بهترین تکنولوژی حال حاظر دنیا و توجه به کیفیت مواد اولیه سعی در ارائه خدماتی متمایز و بهینه را دارند.

آنچه از تکنولوژی برتر در این سخن منظور است استفاده از خط رنگ منطبق استاندارد روز دنیاست که خدمت نهایی را در بهترین حالت ممکن ارائه می دهد. در حال حاضر در شهر های صنعتی و بزرگ کشورمان مانند تهران ، اندک شرکت هایی موجود می باشند که این شیوه و ماشین آلات را تهیه نموده اند.

این مطلب را نیز بخوانید :

خدمات رنگ کوره ای

 

شرکت رنگ جهان از جمله ی معدود شرکت ها در این زمینه می باشد که توانسته است با بکارگیری آخرین تکنولوژی در زمینه رنگ پودری بهترین خدمات رنگ کوره ای را به صنعتگران این حوزه ارائه نماید. این شرکت هموراه بر آن بوده است تا خدماتی با کیفیت ارائه نماید. نظارت و کنترل دقیق و بررسی همه جانبه در مراحل مختلف رنگ کاری باعث شده است کیفیت ارائه شده از سوی رنگ جهان در میان صنایع مختلف مورد تایید و استقبال واقع گردد.

خدمات رنگ کوره ای
خدمات رنگ کوره ای

شیوه پخت رنگ کوره ای

همانگونه که بیان شد یکی از مهمترین مراحل پخت رنگ مرحله ی پخت رنگ در کوره های مخصوص می باشد. اما این کار به یک شیوه انجام می گیرد و دارای 4 روش متفاوت است که کاربردهایی متفاوت دارند.

  • شیوه ی اول حرارت دهی به صورت پیش گرما می باشد. در این شیوه قطعه ی مورد نظر به ابتدا به صورت کامل حرارت می بینید. پس از آن که به خوبی گرم و داغ شد به وسیله ی دستگاه های پاشش رنگ، رنگ آمیزی می گردد.
  • شیوه ی دوم حرارت دهی بعد از رنگ آمیزی می باشد به این صورت که ابتدا قطعات رنگ آمیزی می گردند و سپس وارد کوره های پخت رنگ شده و به مرحله ی ثبیت رنگ می رسند.
  • شیوه ی سوم حرارت دهی هم زمان می باشد در این شیوه دستگاه پاشش رنگ همزمان با رنگ آمیزی حرارت مورد نیاز برای پخت رنگ را نیز به سوی قطعه مورد نظر می پاشد. از این روش با عنوان مشعل پاشی نام برده می شود.
  • شیوه ی چهارم حرارت دهی با استفاده از مادون قرمز می باشد. در این شیوه بعد از پاشش رنگ  قسمت مورد نظر به وسیله ی چراخ های مادون قرمز حرارت می بینید تا رنگ مورد نظر بر روی سطح تثبیت گردد.

هر یک از این روش ها مزایا و معایبی دارند و نیز برای هر کدام استفاده هایی مجزا در صنایع مختلف تعریف می شود که در مقاله ای مجزا به صورت مفصل به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

[تعداد: 4   میانگین: 3.8/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *